מאמרים

לימודי משפטים – האפשרויות לאחר התואר הראשון

לימודי משפטים – האפשרויות לאחר התואר הראשון

לימודי משפטים הינם מתחומי הלימוד הפופולאריים ביותר בישראל ובעולם כולו. מדי שנה נרשמים רבבות סטודנטים צעירים ורעננים ללימודי משפטים, במקביל כמובן לסיום התואר של אלו אשר החלו ללמוד שלוש שנים קודם לכן, וכעת מתחילים כבר את שנת ההתמחות.

מרבית הסטודנטים למשפטים בוחרים ללכת בדרך הנפוצה ביותר – שלוש שנות לימודים לתואר ראשון, לאחר מכן שנה של התמחות ומבחני לשכה אשר בסופה מקבלים את תעודת עורך הדין המיוחלת, ואז יציאה לשוק בתקווה להשיג משרה במשרד טוב ונחשב על מנת להתחיל ולצבור ניסיון בתחום. .

אך מסלול זה הינו רק אפשרות אחת מיני רבות העומדות בפני סטודנט ממוצע למשפטים. הסיבה לכך שמסלול זה פופולארי ונפוץ כל כך היא כי הסיבה לכך שמרבית הסטודנטים למשפטים בוחרים בתחום לימודים זה מלכתחילה היא פרקטית – הם מעוניינים לרכוש מקצוע על מנת להתפרנס ואולי אף להתעשר.

אך שיקולים אלו אינם השיקולים המניעים את כל הסטודנטים למשפטים. רבים מהם בחרו בתחום לימודים זה מסיבות אחרות לגמרי. למשל – סיבות אידיאולוגיות – רצון כנה להביא לשינוי ושיפור בחברה שלנו, ורצון לעזור ולהגן על נאשמים דלי אמצעים וכך לקחת חלק בתהליך עשיית הצדק עצמו.

המשך מאמר